Aydın Gayrimenkul Avukatı

Birey ya da kurumlar üzerine doğabilecek mülk hakları, kurulabilecek taşınır ya da taşınmazların bütünü, eşya hukuku alanında işlenmektedir. Bu başlık adı altında taşınmazlar ile alakalı koşulların yer aldığı alanlara ise, gayrimenkul avukatı adı verilir.

Mülk hususu olan eşyaların arasında başka türlerdeki sınıflandırmalar yer alıyor olsa da, aralarındaki temel ayrım eşyaların taşınabilirliği üzerine yer alır. Bunun asıl nedeni ise, taşınır eşya ve taşınmaz eşya arasında yer alan haklarının tamamı ile koruma altına alınmasının, eşyanın nitelik olarak değişmelerinde yer alan zorunluluklardır. Bunlara örnek verecek olursak, yük olarak hafif fakat piyasada ise ağır olan bir eşyanın alınması ve götürülmesi mümkündır ve de bu eşyaların hukuk anlamındaki koruma şekilleri de özellikler ile beraber düzenlenmiştir. Fakat bir bina taşınmaz mallar olmasından ötürü herhangi bir yere götütülmesi ya da taşınması mümkün olmadığından ötürü, o da farklı hukuki yollar ile kanunlarda düzenlemesi yapılmıştır.

Taşınır ya da taşınmaz olarak farketmeksizin Aydın gayrimenkul avukatı arayışında iseniz Avukat Kübra Hergül kurucusu olan hukuk ofisi tarafından detaylı bir şekilde bilgi alabilir ve müvekkil konumunda her türlü işlemlerinize severek yardımcı olabilmektedir.

Herhangi bir tapu işlemi ya da iptali gibi durumların bilgi alınarak yapılması gerektiğinden, bu alanda bilgi birikimi bulunan Aydın gayrimenkul hukuku avukatı olarak Kübra Hergül, sizlere destek verebilir ve bu yolda yardımcı olabilir.