Aydın İdare Avukatı

Kendi alanında uzlaşmamış avukata İdare avukatı denmektedir. Aynı zamanda İdare avukatı, kamuda bulunan işleyişi ve kamu kuruluşlarında oluşan yönetimin ilişkileri ile ilgilenen alan olarak kabul edilmektedir. Bu anlamda geniş sağlı bir alana sahip olan avukatlık dalında en iyisine rastlamak gerekmektedir. Çünkü bu gibi alanlarda uzlaşma alanında en iyisini tercih ederek başarı ile sonuçlanabilmektedir. İlgi alanı olarak geniş kapsamda bulunan İdare avukatı, bulunduğu alanın alt dalları ile de sıkça ilgilenebilmektedir. Alt alan şeklinde bilinen bölümlerde;

  • İmar hukuku
  • İhale hukuku
  • İdari sözleşmeler hukuku şeklinde bulunan alanları kapsamaktadır.

İdari avukatı kendi alanında idari yargının temeli ile de ilgilenmektedir. Bunun içinde ilgilendiği alanlarında başında iptal ya da tam yargı davası gelmektedir. Anayasanın 125, maddesini oluşturan idarenin eylem ve benzeri işlemlerde karşı yolu açıktır. Şeklinde bulunan bölümü ve devamı İdare avukatının iptal ve tam yargı davasında bulunabilmesine neden olmaktadır.

Yalnızca idari işlemleri ilgilendiren alanlardan olan iptal davası; yetki, amaç, neden, biçim gibi konuların denetlenmesinin sağlamaktadır. Bunun sonrasında ya da farklı alanlarında net olarak açılan tazminat davası da Tam yargı davası şeklinde açılabilmektedir. Alanında uzman başarılarda bulunan Avukat Kübra Herkül, Aydın’da bulunarak birçok davalara da bakabilmektedir. Bu konularda olabilecek sorunlara karşı da müvekkilinin yanında yer alan Kübra Herkül ile iletişime geçerek ofisine gidebilirsiniz. Böylece davalarınız hakkında genel bilgi almak içinde yardımcı olmaktadır.