Aydın Vergi Avukatı

Vergi avukatı, tam olarak ne anlama geldiğine bakmadan önce, verginin ne olduğunu sorusuna cevap vermek gerekir. Vergi, devletin kamu hizmetleri için harcama amaçlı, ülkede yaşamakta olan vatandaşlardan herhangi bir karşılığı olmadan para toplama durumudur. Devlet, bu vergi adı verilen parayı herhangi bir gelir ya da servet üzerinden alabilmesi haricinde, herhangi bir bedeli ilave ederek dolaylı bir şekilde de alabilir. Vergi vermek, her vatandaş için ortak bir görevdir ve herhangi birisi vergi kaçırıyor ise, devlet hukuki yolları kullanarak bu vergiyi zorla alabilme durumu da vardır.

Vergiyi, istendiği zaman dilimi içinde yatırmamak, eksik ya da hiç ödememe durumları, vergi kaçırma olarak nitelendirebilmesinden ötürü suç teşkil eder. Bu vergi suçları, idari ve adlı olarak iki çeşitte incelenir, İdari vergi suçlarındaki ceza, hapis cezası olmamakla beraber vergi idareleri tarafından sunulan para cezaları ile nitelendirilir. Adlı vergi suçlarında ise verginin hiçbir şekilde ödenmemesi ve bu vergiyi kaçırması ile ortaya çıkar. Bu tür vergi durumlaında ise hapis ya da hürriyetine engel konulması gibi cezalar ortaya çıkabilir.

Aydın vergi avukatı olarak, vergi hukuku ile alakalı her türlü dava, işlem ya da hukuki uyuşmazlıklar ile alakalı problemlerde Avukat Kübra Hergül tarafından kurulan hukuk ofisi içinde destek alabilir, işin daha fazla büyümeden engellenmesi ya da oluşabilecek cezanın ise en aza indirgenmesi için gerekli olan desteğin verilmesi sağlanır.

Aydın vergi hukuku avukatı olarak üst derece bilgi ile müvekkillerine en iyi şekilde destek ve hizmetlerini eksik etmeyen Kübra Hergül, her zaman yardımlarını esirgememektedir. Vergi hukuku alanında problemler için siz de iletişime geçebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.